www.malatyaistanbul.com
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
BATTAL GAZİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI: ALİ EKİNCİ

BATTAL GAZİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI: ALİ EKİNCİ

Tarih 05 Şubat 2014, 20:07 Editör

(Battalgazi Bağımsız Gençlik Hareketi) Adayı: ALİ EKİNCİ


 Haber / Salih POLAT

 Malatya’da, hemen hemen bütün siyasi partiler belediye başkan adaylarını açıkladılar.

Fakat açıklanan bazı adaylardan, halkın geniş kesimlerinin memnun olmadığı bazı bölgelerde ve siyasi partilere mensup bazı çevrelerde, bu memnuniyetsizlikler büyüyerek devam etmektedir. Pütürge’de, Akça dağ, Hekim Han ve daha birkaç bölgede taşlar henüz yerine oturmadığı görülüyor. Evet, siyasetten sancılı olan bu bölgelerden biri de, yeni kurulan Malatya merkez Battalgazi ilçesidir. Battalgazi’de siyasi partilerin adaylarından memnun olmayan geniş bir halk kitlesi; siyasi iradelerinin dikkate alınmadığını ifade ederek, siyasilere yaptıkları tüm başvurularının dikkate alınmadığı ve iradelerinin üstünde bir siyasi dayatmaya gidildiğini ifade ederek bu dayatmaya karşı olduklarını açıklaması yapıldı.

Bu dayatmanın kesinlikle kabul edilmeyeceğini ve konunun müdavimleri çevreler olarak, hür demokrasinin gereği olarak, Battalgazi bölgesine bağlanan bütün bölgelerde yapılan geniş bir istişare sonucundan hiç bir siyasi partiye bağlı olmadan, bağımsız aday gösterme kararı verildiği açıklaması platform ilgilileri tarafından yapıldı.

Bu hareketi başlatan: ( Battal Gazi Gençlik Hareketi), Bölgenin kanat önderleri ve çeşitli siyasi çevrelerle yapılan geniş tabanlı bir istişarenin sonucu: bağımsız aday olarak Hanımın çiftliği eski Belediye başkanı, ALİ EKİNCİ’den karar kılındığı açıklaması yapıldı.

 

                                                ALİ EKİNCİ KİMDİR?

 

 ALİ EKİNCİ:1963 Malatya doğumlu, İmam Hatip kökenli, iktisat fakültesi mezunu, ekonomist ve aynı zamanda, üç dönem araka arkaya girdiği Hanımın Çiftliği belediye başkanlığını bütün rakiplerini ezici bir çoğunlukla yenerek, üç dönem belediye başkanlığı yapmıştır. Şu anda serbest ticaretle uğraşan ALİ Ekinci’nin aday olmasından, bölgedeki bazı âlimler, kanat önderlerinin ve gençlik guruplarının büyük inisiyatifi rol oynamıştır.

Geçmişte belediye başkanlığı döneminde, yaptığı bazı ekstrem hizmetlerden dolayı, efsane başkan lakabı ile anılan Ali Ekinci: Malatya’da, belediyelere gelir getiren bazı işletmeleri belediyenin bünyesinden kuran ilk belediye başkanı olarak siyasi literatüre geçmiş ilk belediye Başkanıdır, ALİ EKİNCİ.

Özelikle muhafazakâr kesimde çok sevilen ALİ EKİNCİ:’nin bağımsız aday olmasından dolayı, bölgede siyasi dengelerin oldukça sarsılacağı daha şimdiden belli olmaya başladı.

(Battalgazi Gençlik Hareketi;) birleşen bölgenin 7 kesiminden oluşan gençlik çevrelerinin öncülük ettiği bu bağımsız siyasi girişimi; Malatya imam hatip kökenli büyük bir gençlik kitlesinin de desteklediği söyleniyor.

(Battalgazi Gençlik Hareketi) Platformu yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; Pazar günü geniş tabanlı bir basın açıklaması ile ALİ EKİNCİ’nin Battal gazi ilçesi bağımsız belediye başkan adayı olarak açıklanacağı açıklaması ilgililer tarafından yapıldı.

HABER / SALİH POLAT.

 

Kaynak:www.meydan44.com

 

Bu haber 181 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset ve Politika

CHP'de Toplu İstifa depremi

CHP'de Toplu İstifa depremi CHP'den toplu istifa gerçekleşti.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu'na Montajı Beğendin mi

Erdoğan: Kılıçdaroğlu'na Montajı Beğendin mi Başbakan Erdoğan: Kılıçdaroğlu'na Yeni Kapı Mitingi İle İlgili Halkın mGerçek Montajını Beğendin mi Diye Sordu
YAZARLAR
Lütfi Caner Lütfi Caner
SİYASİ PARTİLER MUHASEBE YAPMADIKÇA
Nilüfer Aktaş Nilüfer Aktaş
BENİMDE KARNEM ASLINDA...
Raziye Sağlam Raziye Sağlam
MİNEL AŞK İLE GÜL DİYARI
Sema Maraşlı Sema Maraşlı
Evlilik Okulu 13.Ders -Kocaya Annelik Etmek
Hakkı Yiğit Hakkı Yiğit
17 ARALIK DARBESİ
Alişan Hayırlı Alişan Hayırlı
Kadiruşağı köyü: Çileli, garip ve asil…
Mehmet Çelen Mehmet Çelen
Hüseyin Hocam/Hafız Hüseyin

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

MALATYALI GURBETÇİLERİN SESİ www.malatyaistanbul.com 2011-2013
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi